Hur kan vi hjälpa dig idag?

Vad trevligt att du vill prata med oss. Här nedan hittar du all information du behöver för att göra det.

Besök oss/Leveransadress

Västmanlands Teater
Besöksadress/Leveransadress
Slottsgatan 11
72211 Västerås


Verkstad/Ateljé Bäckby

Besöksadress/Leveransadress
Ånghammargatan 4
72133 Västerås


Faktureringsadress

Kommunalförbundet Västmanlands Teater
Organisationsnummer 222000-1057
Fack 1794
Box 3049
831 03 Östersund
E-post 1794@faktura.scancloud.se

Biljettkassa

Biljettkassan i teaterns foajé är öppen på tisdagar mellan kl 10-13 och två timmar innan föreställning.


Tel 021-470 41 10 (telefontider biljettkassa kl 8.30-10 samt kl 14.30-16)
Adress Slottsgatan 11, 722 11 Västerås


Reception

Tel 021-470 41 00

E-post receptionen@vastmanlandsteater.se

Medarbetare

Asset 2
Administrationsavdelningen
Anna Gunstad Bäckman
Ekonomi- och administrativ chef
anna.gunstadbackman@vastmanlandsteater.se
070-739 92 96
Beppe Branchetti
Vaktmästare
beppe.branchetti@vastmanlandsteater.se
070-624 58 99
Helena Tunong
Receptionist
helena.tunong@vastmanlandsteater.se
072-080 71 45
Linnéa Kohlin
Administrativ och inköpsassistent
linnea.kohlin@vastmanlandsteater.se
072-819 88 33
Shahrzad Jafari
Löneadministratör
shahrzad.jafari@vastmanlandsteater.se
072-0807132
Trine Johansson
Administrativ assistent
trine.johansson@vastmanlandsteater.se
072-080 71 39
Konstnärlig avdelning
Andreas Kullberg
Musiker
andreas.kullberg@vastmanlandsteater.se
Bodil Malmberg
Skådespelare
bodil.malmberg@vastmanlandsteater.se
Cicilia Sedvall
Skådespelare
cicilia.sedvall@vastmanlandsteater.se
072-819 88 38
Mårten Svedberg
Skådespelare
Niklas Hjulström
Teaterchef
niklas.hjulstrom@vastmanlandsteater.se
076-427 44 64
Marknadsavdelning
Diala Hermez
Köksansvarig
diala.hermez@vastmanlandsteater.se
Ewa Hammarsten
Marknadsadministratör
ewa.hammarsten@vastmanlandsteater.se
Ingegerd Svednell
Amatörteaterkonsulent
ingegerd.svednell@vastmanlandsteater.se
073-910 63 64
Lina Nordström
Kommunikatör
lina.nordstrom@vastmanlandsteater.se
073-654 41 36
Lina Oscarsson
Publikkoordinator
lina.oscarsson@vastmanlandsteater.se
072-080 71 19
Maria Gage
Teaterkonsulent
maria.gage@vastmanlandsteater.se
073-654 41 30
Pia Öhman
Kassaansvarig
pia.ohman@vastmanlandsteater.se
Sara-Josefina Holby
Kommunikations- och marknadschef
fina.holby@vastmanlandsteater.se
072-0807118
Viktor Eriksson
Kommunikatör
viktor.eriksson@vastmanlandsteater.se
072-8198837
Produktionsavdelning
Anders Lundkvist
Belysningsmästare
anders.lundkvist@vastmanlandsteater.se
072-080 71 36
Beatrice Krüger
Kostymtekniker
Cais-Marie Björnlod
Maskör
Ebba Malander
Producent och planeringskoordinator
ebba.malander@vastmanlandsteater.se
072-080 71 24
Gunilla Edlund Särneskog
Kostymmästare
gunilla.edlund@vastmanlandsteater.se
072-080 71 37
Henric Karlsson
Teknisk producent
henric.karlsson@vastmanlandsteater.se
072-080 71 27
Inger Einheri
Producent
inger.einheri@vastmanlandsteater.se
Jakob Ollinen
Tekniker
Johan Åberg
Scenmästare
johan.aberg@vastmanlandsteater.se
070-275 04 57
Kenny Nilsson
Teknisk producent
kenny.nilsson@vastmanlandsteater.se
Linn Westin
Rekvisitör
linn.westin@vastmanlandsteater.se
072-080 71 34
Maria Hägglund
Produktionschef och Biträdande teaterchef
maria.hagglund@vastmanlandsteater.se
070-240 38 55
Pernilla Willman
Producent
pernilla.willman@vastmanlandsteater.se
072-080 71 29
Vladi Vargas
Ljudtekniker
vladi.vargas@vastmanlandsteater.se
072-080 71 33
Vi använder cookies för att du ska få en bra användarupplevelse.